Опис
На вигляд олія має коричнево-зеленуватий колір. Перед вживанням її потрібно обов’язково збовтувати. Продукт приємно і гостро пахне. Смак у нього терпкий та трохи гіркуватий. Олія чорного кмину «Земледар» містить велику кількість поліненасичених жирних кислот (омега-6 і омега-9). Вони сприяють профілактиці та лікуванню багатьох захворювань, відновлюють функції систем організму. Також в продукті містяться:
- Вітаміни A (бета-каротин, або ретинол), E і D. Перші два є визнаними антиоксидантами.
- Мінерали (фосфор, кальцій, залізо, мідь та безліч інших).
- Інші корисні сполуки: амінокислоти (в тому числі аргінін, який сприяє живленню м’язів і детоксикації), фосфоліпіди, алкалоїди, сапоніни, флавоноїди, полі- і моносахариди, фітостероли, дубильні речовини, ензими.
- Застосування в кулінаріїОлія чорного кмину в наших краях залишається маловідомою і в кулінарії застосовується нечасто. При цьому вона додає особливого смаку і аромату салатам. Використання олії в холодних салатах – найкращий варіант її вживання. З неї роблять комплексні заправки з додаванням пряних трав, оцту, гірчиці, лимонного соку і інших інгредієнтів.Продукт не підходить для термічної обробки. На ньому небажано смажити або додавати його в страви, які знаходяться в процесі варіння та тушкування. Олія покращує смак супів, каш і овочевих страв, бажано їх змащувати прямо перед подачею на стіл. Є рецепти, які рекомендують додавати продукт у випічку. У цьому випадку значна частина його корисних властивостей втрачається, але тісто виходить дуже смачним.Добова норма олії – не більше 1 чайної ложки для дорослих і 0,5 чайної ложки для дітей. Не рекомендується давати олію діткам до 6 років.Застосування в косметологіїЗнаменита Клеопатра використовувала олію чорного кмину з косметичною метою, а Нефертіті втирала її у волосся та нігті. Продукт досі використовується, щоб запобігти випаданню волосся, відновити його структуру і навіть колір. Олія є корисною і для шкіри: підтримує її тонус, робить пружною і підтягнутою, свіжою, розгладжує дрібні зморшки.Кминова олія – одна з небагатьох, які допомагають при догляді за жирною шкірою. Вона допоможе позбутися розширених пор, які постійно забруднюються. При цьому олія є корисною і для сухої шкіри, що лущиться. Вона позбавляє куперозу і ламкості судин. Через сильну біологічну активність продукт може викликати непереносимість, яка проявляється у вигляді почервоніння і неприємних відчуттів на шкірі.
Для олії характерні протизапальні, бактерицидні, протигрибкові властивості. Вона допомагає вирішити такі шкірні проблеми, як екзема, дерматити, лишай, вугрові висипання.
Застосування з лікувально-профілактичною метою
Олію рекомендують застосовувати у випадку знесилення та зниження імунітету. Вона допомагає нормалізувати обмін речовин на клітинному рівні: стабілізує ліпідний баланс, покращує склад крові, протистоїть вільним радикалам. Олія сприяє нормалізації продукування кісткового мозку. Вона дуже корисна при нестачі життєвої енергії, нервовому виснаженні і психологічних розладах.
Продукт не є ліками, хоча у випадку ряду недуг допомагає боротися з їх проявами. Його корисність полягає в таких аспектах:
- Підвищує еластичність кровоносних судин, зменшує холестеринові відкладення на їх стінках.
- Має загальнозміцнюючі властивості, допомагає впоратися з перевтомою.
- Нормалізує шлункову кислотність і травні процеси. Допомагає позбутися нудоти, відрижки, метеоризму та інших малоприємних явищ. Корисна при дисбактеріозі, покращує перистальтику органів шлунково-кишкового тракту. Протистоїть утворенню виразок.
- Має жовчогінну дію.
- Є прекрасним антиоксидантом, який нейтралізує дію вільних радикалів на організм.
- В якості допоміжного засобу використовується у разі безпліддя і і в’янучої потенції.
- Завдяки здатності полегшувати дихання застосовується при кашлі різного походження, бронхіальній астмі.
- Має спазмолітині та болезаспокійливі властивості.
- Підвищує апетит. Це корисно для людей, які не можуть набрати масу тіла.
- При підвищеному тиску допомагає привести показники в норму.
Протипоказання
Олію рекомендується виключити з раціону при індивідуальній непереносимості. Вона протипоказана в таких ситуаціях:
- Вагітність.
- Операції з пересадки органів у анамнезі.
- Гастрит у гострій формі.
- Післяінфарктний стан.
- Камені в жовчному або сечовому міхурі, нирках. Через жовчогінні та інші властивості олія може привести ці камені в рух.
- Деякі види системних захворювань, в тому числі діабет.
Через властивості знижувати тиск олію варто з обережністю вживати гіпотонікам.
Термін придатності 3 місяці
Відгуки
Відгуків немає, поки що.